Latvian Song and Dance Festival
Fotogrāfs Jānis Romanovskis
"Mēs uzkāpām kalniņā. Pašā kalna galiņā."
Lūdzu skaties šo galeriju uz datora ekrāna nevis telefonā.
Pēc visām manām deju fotoaktivitātēm pēdējo 10 gadu laikā, Dziesmusvētku organizētāji mani beidzot uzaicināja kā oficiālo svētku fotogrāfu. Tas, protams, ir liels pagodinājums un liels paldies brīnišķīgajiem cilvēkiem, kas mani pamanīja. Turklāt nav vairs jālien pāri sētām un slepeni jāiefiltrējas deju kolektīvos, lai noķertu īstos dzīvos svētku kadrus.
Svētki sākās ar īpašo fotosesiju pilsētvides reklāmām ar svētku saukli "Kopā būt. Kopā just." Šīs fotogrāfijas izrotāja Rīgas ielas un koncertu vietas svētku laikā. Šī kļuva par manu visu laiku lielāko personālizstādi.
KOPĀ BŪT. KOPĀ JUST.
Visjautrākais brīdis bija tad, kad svētku laikā Daiļrades dejotāji uzsāka instagram trendu, kurā iesaistījās daudzi kolektīvi, mēģinot atdarināt plakātos redzamo.
SVĒTKU DALĪBNIEKU GĀJIENS “NOVADU DIŽOŠANĀS”
DZIESMU UN DEJU SVĒTKU VIRSDIRIĢENTU UN VIRSVADĪTĀJU GODINĀŠANA
ATKLĀŠANAS KONCERTS SVĒTKU DALĪBNIEKIEM
LATVIEŠU SKATUVISKĀS DEJAS LIELKONCERTS "BALTS"
DEJOTĀJU MĒĢINĀJUMI DAUGAVAS STADIONĀ
MĒĢINĀJUMI KORISTIEM MEŽAPARKA ESTRĀDĒ
DEJU LIELUZVEDUMS „MŪŽĪGAIS DZINĒJS”
NOSLĒGUMA KONCERTS "KOPĀ AUGŠUP"
Es mēģinu fotografēt svētkus no dalībnieka skatu punkta, izmantojot savu izpratni par iekšējo sajūtu un emocijām, ko nevar sajust cilvēks no malas. Mans mērķis ir parādīt īsto svētku garšu - arī mēģinājumus un emocijas aiz skatuves. Šis ir mans veids kā parādīt mīlestību šim kultūras fenomenam.
Dziesmu un deju svētki norisinājās no 2023. gada 30. jūnija. līdz 9. jūlijam.

Jaunākās galerijas - facebook lapā.
Fotogrāfijas komerciāliem mērķiem bez saskaņošanas izmantot aizliegts.
Paldies visiem satiktajiem par smaidiem un labiem vārdiem. Paldies Latvijas Nacionālajam kultūras centram un īpaši Ingai Vasiļjevai, Annai Blauai un Evelīnai Vanagai. Paldies par morālo un praktisko atbalstu manam deju kolektīvam "Zalktis". Paldies manai Laurai, kas atbalstīja mani Dziesmusvētku piedzīvojumā. Tiekamies nākamajos svētkos un ne tikai.
Jānis Romanovskis | Gribuvasaru.lv

You may also like

Back to Top